Pomoc przy składaniu mebli IKEA

10.04.2019

Nie wszyscy wiedzą, jak składać meble z IKEI. Co dopiero mówić o innych sklepach meblowych, które nie są znane z intuicyjnych instrukcji i poręcznych elementów. Nic dziwnego, że rośnie zainteresowanie nie tylko usługami takimi, jak skręcanie mebli z IKEI w całej Warszawie, ale i bardziej specjalistyczna pomoc w poszczególnych dzielnicach: składanie mebli we Włochach czy na Saskiej Kępie.

 

Kto najczęściej zamawia skręcanie mebli?

We Włochach i innych sypialnych dzielnicy Warszawy mieszka wielu singli. Nie mają oni zazwyczaj czasu, by samodzielnie składać meble. W przypadku kobiet istotny jest też brak umiejętności, a nawet narzędzi, by skręcać meble. Na Woli czy w Centrum można wyskoczyć do najbliższego sklepu po śrubokręt i inne przybory, ale już składając meble w Rembertowie, trzeba byłoby przygotować się na długą wyprawę do sklepu budowlanego, co może zniechęcić.

Nie bez znaczenia jest też fakt, że poszczególne elementy mogą być ciężkie.

Zapał i wola skręcania własnoręcznego składania mebli może szybko opaść już wtedy, gdy właścicielka mieszkania zaczyna odpakowywać marmurowe blaty czy mierzyć się z potężnymi śrubami. Dlatego sporo kobiet zamawia składanie i skręcanie na Ursynowie czy w innych dzielnicach właśnie w przypadku zabudowy kuchennej czy większych mebli, jak meblościanki.

 

Starsze osoby też zamawiają fachowca do skręcania

Na Ochocie i w innych dzielnicach Warszawy, które tradycyjnie zamieszkuje sporo emerytów, usługi pomocy przy skręcaniu mebli zamawia często właśnie starsze pokolenie.

Niekiedy dla babci mieszkającej na Ochocie skręcanie mebli zamawiają dzieci lub wnuki. Wiedzą, że starsza osoba będzie próbowała sama uporać się z problemem i nie chce wydawać pieniędzy na fachowca, dlatego starają się im ulżyć.

Wizyta osoby, która pomoże w składaniu mebli na Bemowie mieszkającej tam babci lub dziadkowi może być pięknym prezentem od reszty rodziny. Mimo tego, że takie osoby nierzadko mają problemy z poruszaniem się, pracownicy salonów meblowych często przyjeżdżają z zamówionymi meblami i wstawiają je jedynie do mieszkania (a czasem można liczyć jedynie na wstawienie mebli na klatkę schodową lub postawienie przed domem). Osoba starsza może mieć w takiej sytuacji spore problemy ze wstawieniem czy rozpakowaniem mebli, nie mówiąc o ich skręcaniu. Praga-Północ i Bielany to obok wymienionego już Bemowa niektóre z dzielnic, w których mieszka szczególnie dużo samotnych osób starszych, które potrzebują pomocy w składaniu mebli.

Bemowo i okolice – jaka oferta skręcania sprzętów?

Mieszkające tam – i nie tylko – osoby powinny uważnie dobierać firmę, której powierzą składanie mebli. Praga- Południe to inne miejsce, w którym lepiej zachować szczególną ostrożność. Warto pamiętać, że osoba, której powierzymy skręcanie mebli na Bielanach czy w innym miejscu, zostanie wpuszczona do naszego domu i spędzi w nim nawet kilka godzin na skręcaniu mebli. Bielany są uznawane za umiarkowanie bezpieczną dzielnicę, ale nawet w bogatszym i bardziej zamkniętym Wilanowie wpuszczanie do domu nieznanej osoby może być ryzykowne.

 

Zanim zdecydujesz się na skręcanie mebli

Praga Północ jest szczególnie znana z przestępczości, ale nie tylko tam warto przestrzegać podstawowych zasad ostrożności przed wpuszczeniem do domu obcego człowieka. Zawsze sprawdź, czy osoba, która oferuje składanie mebli na Bielanach lub w którejkolwiek innej dzielnicy jest przedstawicielem firmy, czy działa na własny rachunek. W razie reklamacji lepiej, by była to firma, która oferuje składanie mebli na Pradze Północ lub w innym miejscu. Poza tym może też wystawić rachunek, w którym wyraźnie będzie zaznaczone, za jaką usługę został wystawiony. Przykładowo mając fakturę na skręcanie mebli na Pradze Północ łatwiej złożyć reklamację czy rozliczyć taki wydatek, niż gdybyś skorzystał z usług przypadkowej osoby z ogłoszenia. W przypadku firmy możesz, zanim zamówisz składanie mebli na Bielanach czy w Ursusie, sprawdzić opinie osób ze swojej okolicy.

Zanim zamówisz skręcanie mebli w Śródmieściu i innych miejscach

Zawsze warto sprawdzać stronę internetową i media społecznościowe takiej firmy. Raczej odradza się korzystanie z usług anonimowych osób, które oferują skręcanie w Śródmieściu lub innej dzielnicy na portalu z ogłoszeniami. Nawet jeśli ich oferta jest nieco tańsza. Jeśli dana osoba nie reprezentuje żadnej firmy, to nie otrzymasz gwarancji, że usługa zostanie przeprowadzona profesjonalnie. A mowa przecież o wpuszczeniu tego człowieka do domu swojego czy bliskich osób.

Warto w tym miejscu dodać, że usługę składania mebli w Białołęce czy Ząbkach zamawiają głównie kobiety, a osobami skręcającymi meble są przede wszystkim mężczyźni. Tym bardziej warto wiedzieć, kogo wpuszcza się do domu.

Dlatego szukając osoby do skręcania na Ursynowie czy Ochocie, zdecydowanie bardziej rozsądnie będzie powierzyć to zadanie w ręce profesjonalnej firmy. Jak ją znaleźć? Nic prostszego – wpisz w wyszukiwarkę „skręcanie na Ursynowie” lub inną nazwę dzielnicy. Szukaj firm, które mają dobrą reputację, są zarejestrowane i działają już od jakiegoś czasu.

Składanie mebli Białołęka, Ursynów – zamawiają również firmy

Ciekawostką może być fakt, że nie tylko pojedyncze osoby zamawiają składanie mebli na Mokotowie czy w Rembertowie. Skręcanie potrzebne jest często również firmom. Popularny scenariusz, z jakim stykają się pracownicy firm oferujących skręcanie mebli w Rembertowie i innych dzielnicach Warszawy czy okolic, jest taki, że trzeba urządzić szybko biuro, ale nie ma kto się tym zająć.

Zdarza się, że trzeba się wprowadzić czy urządzić lokal i pomoc przy składaniu mebli we Włochach czy na Saskiej Kępie jest nieodzowna, by móc wystartować. A trzeba pamiętać, że w sytuacji, gdy biuro ma zająć całe piętro czy budynek na Mokotowie lub Pradze-Północ skręcania może wymagać kilkadziesiąt i więcej zestawów mebli. W takiej sytuacji lepiej wynająć całą, profesjonalną ekipę, która oferuje właśnie skręcanie na Pradze-Południe lub w wybranej dzielnicy Warszawy.

Gdy mało czasu, potrzebna pomoc w składaniu mebli

Ursus czy Wola to dzielnice, gdzie powstaje obecnie sporo nowoczesnych biurowców. Setki biur czekają więc na urządzenie nowymi meblami. Zresztą pomoc się przydaje nie tylko wtedy, gdy w biurze na Mokotowie skręcić trzeba dziesiątki biurek. Czasem czynnikiem, który decyduje o tym, że właściciele firm w panice wpisują w wyszukiwarkę hasło „skręcanie Białołęka”, „składanie mebli Ursynów” lub podobne, jest brak czasu. Zdarza się, że meble miały zostać dostarczone wiele dni temu, a dojechały dopiero dziś. Innym razem zawiedli podwykonawcy czy dekorator wnętrz. Jeśli do otwarcia butiku czy biura pozostało kilka dni, czasem nie pozostaje nic innego, jak skorzystać z usług fachowca od skręcania. Białołęka i inne dzielnice znacznie oddalone od centrum również mają dostęp do takiej oferty. Nie jest więc prawdą, że specjalistyczne firmy przyjmują zlecenia na składanie mebli na Żoliborzu czy w Śródmieściu, a pomijają zapytania z dzielnic bardziej oddalonych od centrum.

Jak składać meble z IKEI?

Może się wydawać, że najmniejszych problemów przysparzają meble z IKEI. Rzeczywiście, słyną one z intuicyjnych instrukcji, kompaktowych opakowań i łatwego transportowania. Mimo wszystko wiele osób ma wątpliwości dotyczące tego, jak skręcać meble z IKEA. Szczególnie dotyczy to tych, którzy po raz pierwszy mają do czynienia z tym sklepem i nie są przyzwyczajeni do stołów czy półek, które przybywają do mieszkania w płaskich paczkach i wymagają samodzielnego skręcenia. Targówek, ale też inne dzielnice Warszawy, nawet te oddalone od IKEI, to miejsca, w których rośnie zainteresowanie usługą pomocy w skręcaniu mebli. Niektórzy, oglądając meble z IKEI w salonie, nie zdają sobie sprawy, że do domu dotrą one… w kawałkach, i będą wymagały skręcania. Na Bemowie i w innych dzielnicach można zamówić wtedy pomoc.

Z jakimi modelami jest najtrudniej, jeśli chodzi o skręcanie?

Na Bemowie, ale nie tylko, pracownicy firmy oferującej skręcanie często odbierają telefon od osób, które nie zdawały sobie z tego sprawy. Trzeba przyznać, że nie w przypadku wszystkich modeli kupionych w IKEI w Jankach czy na Targówku składanie mebli jest równie intuicyjne. Przykładowo meble z linii REGISSÖR nie wymagają żadnego skomplikowanego składania (Targówek i Janki to niektóre punkty Ikea, gdzie można je dostać).

Do złożenia nie potrzeba gwoździ, śrub ani narzędzi. Są jednak i meble z tego sklepu, które słyną na całym świecie z tego, jak trudno je złożyć. Należy do nich np. komoda Hemnes. Po kupieniu jej w IKEI w Jankach lub na Targówku złożenie mebla zajmuje 2,5 godziny i trudno się dziwić, bo mowa o potężnej komodzie z wieloma szufladami. Jednak na pierwszym miejscu we wszystkich rankingach jest szafa PAX, której złożenie zajmuje dwóm osobom cztery godziny.

Nawet utalentowany manualnie singiel nie da sobie więc rady w pojedynkę. Może szybko zacząć w panice wpisywać w wyszukiwarkę w swoim telefonie hasło „składanie mebli Mokotów” lub „składanie mebli Żoliborz”, zależnie od tego, gdzie mieszka.

Nie tylko meble z IKEI przysparzają problemów

Zdarza się, że nawet z prostszymi modelami nie obejdzie się bez pomocy w składaniu mebli na Pradze-Południe czy w Wilanowie. Oczywiście taka usługa jest najpopularniejsza tam, gdzie mieszkańcy często robią zakupy w IKEI, bo mają do niej blisko, a więc skręcanie mebli na Targówku czy w Jankach robi szczególną furorę.

Jeśli wiele osób potrzebuje pomocy nawet przy skręcaniu mebli z IKEA, co teoretycznie powinno być proste, to co z innymi sklepami? Tu bywa jeszcze gorzej. Bardzo często instrukcje mebli wyprodukowanych za granicą są źle przetłumaczone lub wcale nie zawierają polskiej instrukcji. Nie jest rzadkością, że brakuje części, a wskazówki są niezrozumiałe. To szczególnie dotkliwe w przypadku mebli kupionych przez internet, gdy za jedyną wskazówkę ma służyć niewyraźne zdjęcie na stronie.

Zdarza się, że usługi składania mebli na Mokotowie lub składania mebli na Ochocie zamawiają zrozpaczone osoby, które wcześniej godzinami próbowały bezskutecznie złożyć mebel. Fachowa pomoc zdejmuje z nich ten ciężar.

Kto zamawia skręcanie mebli w Śródmieściu i Centrum?

Sporo osób ma też problemy ze skręcaniem mebli z BRW (Black Red White) i innych popularnych sklepów. Czasem przytłacza ich skala. Tak się zdarza, gdy do domu przybywa ze sklepu stół, zestaw krzeseł i meblościanka jednocześnie. Pan domu być może byłby w stanie sam skręcić meble z BRW (Black Red White), ale jeśli ma inne obowiązki, to często brak mu czasu. Wiele par, które mają za sobą wyprowadzkę do nowego domu, wie, jak długo może się przeciągać takie niewinne składanie mebli.

Śródmieście i Centrum Warszawy, a także innych dużych miast, to miejsca, w których szczególnie często tego typu osoby zamawiają usługę skręcania mebli. Wilanów czy Żoliborz, gdzie sporo jest przedstawicieli dobrze sytuowanej klasy średniej, to kolejne takie miejsca.

Skręcanie mebli na Żoliborzu zamawiają zabiegani single i pary

Mieszkające w nich pary czy single mają pieniądze, by wciąż na nowo dekorować przestrzeń i zamawiać kolejne zestawy dodatków wnętrzarskich. To, czego im brakuje, to często czas potrzebny na to, by skręcać meble. W Śródmieściu i innych dzielnicach są na szczęście wyspecjalizowane firmy, które zajmują się właśnie składaniem mebli. Wilanów i inne miejsca znacznie oddalone od centrum też są na ich liście, a więc również tam dojeżdżają fachowcy. W razie wątpliwości warto zadzwonić, by dowiedzieć się konkretnie o skręcanie w Wesołej czy składanie mebli w Śródmieściu.

Z dala od miasta: czy można zamówić skręcanie mebli w Wesołej?

Najczęściej duże komplety mebli zamawiają osoby mieszkające w domach, a te budowane są często na obrzeżach miast. Właściciele posiadłości nie są z reguły pewni, czy firma oferująca składanie mebli na Woli, zapewnia również skręcanie w Wawrze czy składanie mebli w Rembertowie i innych obrzeżnych częściach Warszawy i miejscowościach podmiejskich.

Na szczęście zamówienie takiej usługi również tam jest możliwe. Skręcanie w Ursusie i tego typu miejscach przez fachowców jest szczególnie popularne również dlatego, że to miejsca, do których dojazd dla krewnych czy znajomych często jest utrudniony. O ile ze znalezieniem chętnego wśród bliskich do składania mebli na Mokotowie często nie ma problemu, to pojawia się on właśnie wtedy, gdy chodzi o skręcanie w Ursusie lub w Piasecznie.

Niewielu znajomych ma ochotę na dojeżdżanie do podmiejskich dzielnic po pracy zatłoczoną kolejką, a wybierając samochód, narażają się na korki. Niektórzy mieszkańcy miejsc takich jak Wawer skręcanie wolą więc od razu powierzyć fachowcowi. Zobacz pełną ofertę takich usług.

panodmebli.pl

Skręcanie, Składanie mebli Warszawa i okolice

BartCorp Jarosław Szyszkowski
ul. Białej Brzozy 9a
05-082 Kwirynów
NIP 772-105-73-30

Telefon

+48 513 172 134

Podaj numer telefonu, oddzwonimy!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.