Ile kosztuje składanie mebli z Ikei?

15.05.2019

Montaż mebli Ikea może przysporzyć nieco trudności, zwłaszcza w przypadku bardziej rozbudowanych konstrukcji. Składanie mebli często przerasta klientów i w efekcie jest potrzebna pomoc fachowców. Co zrobić w sytuacji, gdy zgubiliśmy jakiś element, np. śrubki? Na co uważać podczas montażu?  Ile czasu może potrwać skręcanie mebli? I tu właśnie do akcji wkraczamy my. Podpowiadamy, jak składać meble Ikea!

Skręcanie mebli IKEA jako dyscyplina sportowa

Skręcanie mebli na czas

Składanie mebli Ikea, a także wielu innych firm, może przysporzyć nieco trudności. Szczególnie uciążliwy jest montaż takich mebli, których konstrukcja składa się z wielu elementów, a instrukcja jest długa i napisana trudnym językiem. Podczas gdy niektórzy szukają pomocy i informacji, jak skręcać meble IKEA, inni składają je jednak… dla zabawy i sportu.

W Polsce coraz modniejsze są zawody, których celem jest składanie mebli. Bielany Wrocławskie dla przykładu są znane z tego, że został tam zorganizowany pierwszy taki turniej w Polsce. Zawody odbyły się oczywiście w sklepie IKEA. Skręcanie mebli IKEA na czas miało formę konkursu z nagrodami – wygrać można było bony do wykorzystania w sklepie. Dzięki temu nie tylko udział w konkursie był dla uczestników satysfakcjonujący, ale też i wygrana. Jak się okazuje, hobby to nie jest dla każdego…

Skręcanie mebli – hobby nie dla każdego

Nie wszyscy traktują składanie mebli jako sport, czy też hobby. Dla niektórych jest to uciążliwy i mało przyjemny obowiązek, nawet jeśli w komplecie z meblami otrzymali polskojęzyczną instrukcję ze schematami. O ile kupowanie mebli i ich dobieranie do wnętrza mieszkania sprawia dużo radości, o tyle już ich montaż może być karkołomny i trudny, zwłaszcza jeśli nie ma się predyspozycji do prac technicznych i praktycznych.

W najgorszym przypadku można spowodować nieumyślnie groźny wypadek. W najlżejszym złożyć mebel tak, że nie będzie się dało z niego komfortowo korzystać. Jak temu zapobiec? Jak składać meble, gdy daleko nam do tzw. ikeowego magika? Kto może nam pomóc rozszyfrować trudną instrukcję sporządzoną przez producentów mebli?

Jak składać meble IKEA?

Skręcanie mebli IKEA – terapia dla par

Mówi się, że skręcanie mebli IKEA najlepiej robić we dwoje. Do wkręcenia kołków i śrub potrzeba nieco siły, przydatna bywa także asysta w postaci dodatkowej osoby. Dzięki temu można przytrzymać ściany mebli i unieruchomić jej w odpowiedniej do montażu pozycji. Teoretycznie takie wspólne wykonywanie prac na rzecz mieszkania lub domu powinno zbliżać do siebie dwójkę ludzi. W rzeczywistości jednak montaż i składanie mebli mogą być na tyle trudne, że zamiast czerpać przyjemność ze wspólnego spędzania czasu, para może się poważnie pokłócić w trakcie ich skręcania.

Jak składać meble Ikea, by zaoszczędzić czas i nerwy?

Jak składać meble Ikea, by zaoszczędzić czas i nerwy? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od rodzaju mebla oraz indywidualnych predyspozycji i zdolności do majsterkowania. Inaczej składa się pojedyncze wolnostojące meble, inaczej rozbudowane meblościanki i regały modułowe.

Bardzo ważne jest, by posiadać podstawowe narzędzia (śrubokręt, motek, imbus) oraz czytać ze zrozumieniem załączoną do opakowania instrukcję. Od początku do końca. Przydatne bywają tutaj umiejętności analityczne, szczególnie takie, które pomogą nam poprawnie zinterpretować dołączone do instrukcji diagramy, schematy i rysunki. Każdy krok należy wykonywać po kolei, lepiej też nie pomijać elementów, które wydają nam się na pierwszy rzut oka mniej istotne.

Aby poprawnie przeprowadzić montaż, należy przede wszystkim:

  • Przygotować odpowiednio miejsce do montażu,
  • Zaangażować pomocnika,
  • Wypakować wszystkie elementy z kartonowych pudełek,
  • Upewnić się, że posiadamy wszystkie części wymienione w instrukcji,
  • Upewnić się, że posiadamy narzędzia niezbędne do montażu,
  • Przeczytać dokładnie instrukcję, a następnie przeczytać ją jeszcze raz i wykonywać każdy opisany w niej krok powoli i po kolei.

Na polskim rynku działa wiele uznanych sklepów z wyposażeniem dla domu i mieszkania. Na porządku dziennym są zarówno samodzielny montaż, jak i wysyłka przez Internet. Kultowe sklepy IKEA cieszą się wysoką popularnością w stolicy – Warszawie, a także w wielu innych miastach Polski. Ale jak składać zakupione w nich meble?

Jak składać meble IKEA?

Skręcanie mebli IKEA – dobra zabawa, czy uciążliwy obowiązek?

Składanie mebli IKEA z jednej strony może stanowić zabawną i kreatywną rozrywkę, a z drugiej przeciągać się w nieskończoność i wywoływać podenerwowanie. Wiele zależy od charakteru i umiejętności technicznych osoby, która wzięła się za składanie mebli. Ursynów w Warszawie ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o sklepy z meblami. Pomiędzy Wilanowem i Ursynowem znajduje się wiele firmowych salonów meblowych, w których można zamówić wyjątkowe umeblowanie do domu lub mieszkania. Na co warto uważać w trakcie montażu?

Skręcanie mebli IKEA – na co warto uważać?

Meble IKEA można zamówić razem z usługą wniesienia do domu. Teoretycznie zostały one zaprojektowane tak, by ich montaż nie przysparzał trudności. W praktyce jednak montaż komody IKEA lub biurek może być bardzo czasochłonny i uciążliwy. Szczególnie dużo czasu zajmuje skręcanie szuflad i półek. Aby montaż przebiegł bez przeszkód, należy uważać, by nie wygiąć elementów mebla. Warto także uważać na to, by nie pogubić śrubek i innych drobnych elementów, które wchodzą w skład zestawu.

Tym, co niektórzy cenią sobie w samodzielnym składaniu mebli, jest budowanie wprawy i zdolności do majsterkowania. Jednak nie każdy się urodził z takim talentem. Szczególnie kobiety mają często problem z poprawnym złączeniem elementów mebla. Gdzie szukać pomocy, gdy nie mamy predyspozycji lub warunków, by samodzielnie złożyć meble?

Gdzie szukać pomocy? Jak skręcać meble IKEA?

Męczy Cię samodzielny montaż mebli? Potrzebujesz pomocy z meblościanką? Brakuje Ci siły, by uporać się z poskładaniem mebli w domu? Jeśli nie chcesz poświęcać tej czynności całego wolnego weekendu i zależy Ci na tym, by meble zostały sprawnie i poprawnie skręcone, warto skorzystać z usługi profesjonalnego montażu mebli.

Skręcanie mebli IKEA– dlaczego lepiej zlecić to zadanie specjalistom?

Skręcanie mebli IKEA może przysporzyć wielu trudności, nic więc dziwnego, że po kilku próbach klienci poddają się i dzwonią po fachowców, którzy wykonają to zadanie za nich. Zamiast poświęcać kilka godzin na montaż mebli pokojowych, składanie mebli biurowych i mebli wiszących, lepiej zlecić to zadanie specjalistom. To gwarancja nie tylko szybkiego, ale też przede wszystkim poprawnego montażu. A od tego zależy przecież, czy dane meble będą służyć przez wiele lat!

Szybki i bezproblemowy montaż mebli dla każdego

Niezależnie od tego, jakie masz doświadczenia ze składaniem mebli lub firmami od montażu, w niektórych sytuacjach warto zaryzykować i zatrudnić profesjonalistów. Dzięki temu można w szybki sposób i bez strat wyposażyć mieszkanie w wymarzone meble i zacząć z nich korzystać. To rozwiązanie zarówno dla osób, które borykają się z długimi i rozbudowanymi instrukcjami, jak i dla posiadaczy mebli, które składają się z dużej ilości elementów. Mogą z niego skorzystać także osoby starsze albo takie, którym samodzielny montaż przysparza jakąś trudność. Jak skręcać meble IKEA? Ile to kosztuje?

Ile kosztuje montaż mebli?

Ile kosztuje montaż mebli? Na polskim rynku jest dostępnych wiele ofert, począwszy od złotych rączek – freelancerów, przez niewielkie firmy zrzeszające fachowców, do dużych przedsiębiorstw wyspecjalizowanych w montażu mebli do domu i mieszkania. Standardowe stawki za montaż mebli mogą się wahać od 50 do nawet 150 zł za godzinę pracy. Minimalne koszty usługi oscylują zazwyczaj w granicy 150 – 400 złotych za jeden montaż. Wiele zależy od tego, ilu montażystów zamówimy oraz jakie konkretnie meble chcemy złożyć.

Inny sposób wyceniania usługi montażu mebli to określanie ceny na podstawie nominalnej wartości mebla. W ten sposób można zlecić między innymi montaż biurka, montaż komody, montaż łóżka, witryny lub szafy. Cena usługi powinna już zawierać koszty sprzętu niezbędnego do wykonania prac, koszty związane z dojazdem oraz dodatki. Poza samym montażem ekipa powinna być także przygotowana i posiadać dodatkowe materiały, np. kołki, śruby, czy filc.

Jeśli klient wyraża taką potrzebę, firma może podesłać dodatkowo samochód dostawczy i zorganizować transport mebli. Możliwe jest także zamówienie dodatkowych materiałów zabezpieczających, np. folii typu stretch. A co z czasem oczekiwania na taką usługę?

Jak długo trzeba czekać na montaż mebli? Co zrobić, by montaż przebiegł bezpiecznie?

Jeśli chodzi o profesjonalny montaż mebli, są one zazwyczaj składane od ręki, dzień po zleceniu zamówienia. Profesjonalny montaż jest bezpieczny zarówno dla klienta, jak i dla najbliższego otoczenia, czyli ścian w domu i innych mebli. Dzięki temu, że pracownicy są wyspecjalizowani w tej usłudze, klient zyskuje pewność, że będzie mógł bezproblemowo i bezpiecznie korzystać z mebli. Tak naprawdę zamawiający nie musi nic robić, wszystkim zajmą się montażyści.

Profesjonalne skręcanie mebli IKEA dla Ciebie!

Szukasz pomocy w skręcaniu mebli IKEA? Skontaktuj się z nami! Oferujemy profesjonalny montaż mebli IKEA. Z usługi skręcania mebli mogą korzystać wszyscy – zarówno osoby starsze, jak i młodsze. To usługa dedykowana singlom, rodzinom z dziećmi i parom. Niezależnie od tego, czy mieszkasz sam/sama, czy z kimś, w niektórych sytuacjach konieczna jest pomoc fachowców. Jeśli skręcanie mebli jest dla Ciebie zbyt trudnym wyzwaniem, nie bój się do tego przyznać i skontaktuj się z nami – rozwiążemy Twój problem!

Realizujemy zlecenia na terenie całej Warszawy. Współpracujemy z klientami indywidualnymi i biznesowymi. To, w czym się specjalizujemy to szybkie i sprawne składanie mebli. Praga-Północ, Wawer, Bielany, Białołęka, Mokotów, czy Ochota – składamy meble w Warszawie, na terenie całego miasta! Nie boimy się wyzwań, realizujemy także niestandardowe i skomplikowane zlecenia. Gdzie można nas spotkać? Między innymi tutaj!

Składanie mebli Mokotów

Interesuje Cię składanie mebli Mokotów? Jesteśmy tam dla Ciebie! Oferujemy skręcanie mebli u klienta, na terenie całej Warszawy. Mieszkańcy Mokotowa mogą się udać na zakupy do pobliskiego sklepu IKEA. O ile z zakupieniem mebli nie powinno być problemu, ponieważ sklepy są dostępne w wielu dogodnych lokalizacjach, o tyle już z ich montażem może pojawić się problem. I tu właśnie do akcji wkraczamy my, zawsze gotowi!

Składanie mebli Praga–Północ

Skręcanie mebli IKEA jest bardzo czasochłonne. Nawet w sytuacji, gdy mebel składa się z minimalnej ilości części, należy je do siebie dopasować i odpowiednio przykręcić. W przypadku, gdy popełniliśmy błąd, całą zabawę należy zacząć od nowa. Jeśli zależy Ci na tym, by jak najszybciej korzystać z zakupionych sprzętów, warto zlecić to zadanie specjalistom. Działamy na terenie całej Warszawy, w tym także oferujemy składanie mebli Praga-Północ.

Składanie mebli Śródmieście

Jesteś po zakupach w IKEA Blue City? W Twoim domu lub mieszkaniu wreszcie znalazły się wymarzone meble wiszące IKEA, szafki, komody, krzesła, stoły lub fotele? Nie wiesz, jak je złożyć? Chcesz uniknąć ryzyka i cieszyć się od razu pięknymi, złożonymi meblami? Zaufaj naszym profesjonalnym monterom i pozwól im zająć się Twoimi meblami! Oferujemy składanie mebli w Warszawie, w tym także w Śródmieściu. Po ustaleniu dogodnego dla obu stron terminu dojeżdżamy do naszych klientów i przystępujemy do działania. Jesteśmy całkowicie do dyspozycji, służymy także dobrą radą. Każde zlecenie wyceniamy indywidualnie, biorąc pod uwagę sugestie Klientów.

Składanie mebli Targówek

Mieszkańcy warszawskiej dzielnicy Targówek najczęściej robią zakupy w IKEA Targówek. Zakupy same w sobie są już czasochłonne, dlatego wielu z nich woli zlecić montaż zakupionych mebli fachowcom. Dla tych, którzy potrzebują pomocy w montażu mebli, przygotowaliśmy specjalną ofertę. Nasze ceny dostosowujemy indywidualnie do preferencji klientów, tak, by obie strony były zadowolone ze współpracy. Przy większych zleceniach można liczyć na rabaty. Dzięki nam mogą Państwo spożytkować swój cenny czas na inne zajęcia niż wielogodzinne składanie mebli!

Zapraszamy do kontaktu!

panodmebli.pl

Skręcanie, Składanie mebli Warszawa i okolice

BartCorp Jarosław Szyszkowski
ul. Białej Brzozy 9a
05-082 Kwirynów
NIP 772-105-73-30

Telefon

+48 513 172 134

Podaj numer telefonu, oddzwonimy!

oddzwonimy!

Dziękujemy za zostawienie swojego numeru telefonu!

Oddzwonimy jak najszybciej.